BETA TEA

Beta Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin temelleri, küçük bir işletme olarak 1978 yılında Adana’da atıldı

.

Türkiye’ye ithal çayı getiren ilk firma olarak Türk tüketicisine farklı damak tatlarıyla buluşturduk.. 1994 yılında ülkemizde yaşanan ekonomik zorluklar, hepimizi olduğu gibi Beta A.Ş. olarak bizi de etkiledi, ancak biz her zaman yaptığımız işe inandık, ekonomimize güç katmak, topraklarımızda istihdam yaratmak için yeni hedefler yarattık. 1990’lı yılların başında eski Sovyet Cumhuriyetleri’ne çay götüren ilk özel sektörü kuruluşu olduk. 1998-2004 yılları arasında Türk Çayını en fazla ihraç eden ve Hindistan’a Türk çayını ihraç eden ilk firma olduk. 2012 yılında Sürmene ‘de faaliyete geçirmiş olduğumuz Çay tesisimizde Türk Çay standartlarını dünya standartlarına çıkaracak kalitede üretim yapmayı başardık. Euro Monitor 2014 verilerine göre Dünya ki 12. Çay firmasıyız. 2015 yılında Turquality Marka destek programına giren ilk Çay firması olduk.

Çalışmalarımız süresince hep birbirimize, bize inanan memleketlilerimize sahip çıkarak, temellerimizi sağlamlaştırdık ve sağlam adımlarla büyüdük.

Ne mutlu bize ki, 40. yılımıza geldiğimizde gerçekten topluma mal olmuş, tüm toplumun iyilikle anacağı bir marka olmayı başardık.

40. yıl bizim için bir milat oldu ve uluslararası çay alanındaki tecrübemizi tüketicilerimizle birebir paylaşabileceğimiz, dünyanın çaylarını bir araya getirebileceğimiz ve bunu keyfe dönüştürebileceğimiz ve yeni bir iş modeli olarak konumlandırdığımız ilk Beta Tea House’ı açtık. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında Beta Tea House‘ları açmaya devam edeceğiz. Çayla beraber yüzlerce çay aksesuarını, farklı kahvelerimizi ve kafe bölümünde farklı lezzetleri bir arada sunarak tüketicilerimizi farklı alternatiflerle karşıladık.

“Mutluluk bir fincan çaydır” ilkesiyle tüketicilerimize sadece çay değil, keyif ve güven sunduk. Farklı tatları aynı anda tatma ve satın alma imkanı bulan tüketicilerimize, Cafe/mağazamızda bulunan kütüphanemizde ve farklı alanlarda çayla ilgili bilgilere anında ulaşabileceği bir ortam sunduk.

Sadece bizim için değil, tüm tüketiciler için değerli olan çaya hak ettiği değeri verdik.

Kamuoyu, kanaat önderleri, karar alıcılar işimize verdiğimiz emeği ve iyi niyetli çabalarımızı gördükçe yanımızda oldular, yolumuzu açtılar. Memleketimizin her köşesine ürünlerimizi ulaştıran paydaşlarımız ve şirketimizi 40 yıldır destekleyen tüketicilerimiz…

Herkese, her bir Beta Gıda dostuna, sonsuz şükran borçluyuz.

MİSYONUMUZ

40 Yılı aşkın ticari tecrübemiz ışığında kalite anlayışımızdan ödün vermeden,hayatınıza yepyeni bir renk ve mutluluk katmak.

VİZYONUMUZ

Dünyada her bardakta Beta Çay